زمان برای پرسش و پاسخ خیلی کم بود

دورهٔ ۱۰۸ ویرایش و درست‌نویسی، در سرخه
مرداد۱۳۹۴
فاطمه دولتی

با سلام و احترام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی آقای حیدری‌ثانی.

شاید برای هر انسانی در زندگی بارها پیش بیاید با اتفاق‌ها و کارهایی روبه‌رو شود که ذهنیت کامل و درستی دربارهٔ آن‌ها ندارد یا اینکه هدف از آن‌ها را نمی‌داند. وقتی یکی از دوستانم دربارهٔ تشکیل کلاس ویراستاری با من صحبت می‌کرد، ذهنیتم فقط نوشتن علامت‌های نگارشی در متن بود. این سؤال در ذهنم بود که در طول دو هفته چه مطلب‌هایی قرار است در کلاس بیان شود یا اینکه چه فایده‌ای دارد. آیا بعد از پایان دوره می‌توانیم از آن به‌طور کاربردی استفاده کنیم یا نه؟

از آنجایی که رشتهٔ تحصیلی‌ام زبان و ادبیات فارسی است، با خودم فکر کردم که ویراستاری به رشتهٔ تحصیلی‌ام مربوط است و همچنین بر اطلاعاتم افزوده می‌شود.

در روزهای اول، مطالب کلاس جذابیت زیادی برایم نداشت. از طرفی، زمان کلاس خیلی فشرده بود. بعد از چند جلسه، کم‌کم علاقه‌مند شدم و دوست داشتم کلاس را ادامه دهم. فضای کلاس صمیمی و عالی بود. البته زمان برای پرسش و پاسخ خیلی کم بود. رفتار استاد محترم، بسیار صمیمی و خوب بود و همین باعث کم‌شدن خستگی افراد شد. اطلاعات و مباحث، کاربردی بود. هرجا مشکلی پیش می‌آمد، استاد سعی می‌کرد با بیان نمونه‌ها، مطلب را توضیح دهد. به‌نظر من، از آغاز کلاس اگر فعالیت‌های گروهی بیشتر بود، خیلی بهتر بود و باعث فهم بیشتر می‌شد.

در پایان، از تمام کسانی تشکر می‌کنم که بسیار زحمت کشیدند تا این کلاس در شهرستان سرخه برگزار شود. همچنین از استاد گرامی که این‌همه زحمت و خستگی را تحمل کردند تا این دوره تشکیل شود.

امیدوارم بتوانیم در کنار تمامی کارهایمان، ویراستاری را هم ادامه دهیم و برای پیشرفت شهرستان خود قدمی برداریم و زبان فارسی را از خطرهایی که آن را تهدید می‌کند، نجات دهیم.

لینک کوتاه:

۱ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید:

+ 44 = 47