نشست ۷۴ ویرایش

نشست ۷۴ ویرایش

اطلاعیهٔ نشست

در نشست ۷۴ ویرایش در مشهد پذیرای شما هستیم:
گاه: چهارشنبه ۱۱اسفند۱۳۹۵، ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷
جای: مشهد، بین چهارراه دکترا و چهارراه گلستان، بازار کتاب گلستان، سالن همایش‌ها.

هرگونه پرسشتان دربارهٔ نشست را تلفنی بپرسید:
۰۹۱۵۷۰۲۹۲۶۶

برنامهٔ نشست

قسمت اول نشست را به متن‌خوانی اختصاص داده‌ایم؛ آن‌هم متن‌های مرتبط با ویرایش. متن این جلسه: بهتر بنویسیم، نوشتهٔ رضا بابایی، از صفحهٔ ۱۱۴ (درستی و سستی) تا صفحهٔ ۱۳۲ (پایان فصل دوم). قبل از جلسه، کتاب را مرور کنید و نکات مهمش را مشخص کنید. درباره‌شان گفت‌وگو خواهیم کرد.
قسمت دوم نشست به بررسی متن تمرینی اختصاص دارد.

متن تمرینی

متن تمرینی را با کلیک روی آیکون زیر بردارید. اگر می‌خواهید روی فایل ویرایش کنید، با فعال‌کردن ترک‌چنج، آن را ویرایش کنید و در موعد جلسه، لپ‌تاپ‌به‌دست تشریف بیاورید.

اگر می‌خواهید روی کاغذ ویرایش کنید، فایل را پرینت بگیرید. بعد با خودکارقرمز روی کاغذ ویرایش کنید و برگه را سر جلسه همراه خودتان بیاورید.

ورد فشرده

گزارش نشست

 در این نشست، ابتدا به مرور کتاب بهتر بنویسیم پرداختیم. با گذشت جلسات، مشارکت دوستان در مرور این کتاب بیشتر شده است. بعد از آن، به سراغ متن تمرینی رفتیم. ابتدا دربارهٔ قسمت ویرایش‌شده در نشست قبل نظرخواهی کردیم. بعد از آن، یکی دو جمله از متن جدید را توانستیم ویرایش کنیم.

نشست ۷۴ ویرایش

نکتهٔ جالب این بود که با دیدن تصاویر کتابی که متن از آن انتخاب شده است، نظر دوستان دربارهٔ ویرایش بعضی قسمت‌ها تغییر کرد. مخصوصاً واژهٔ «صحنه» را بر «تصویر» ترجیح دادیم. این نشست هم پرنکته و آموزنده بود.

نشست ۷۴ ویرایش

لینک کوتاه:

۲ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید:

+ 68 = 77