سؤال کنید

با افتخار، از آغاز ویراستارشدنم پاسخ‌گوی پرسش‌های ویرایشی ده‌ها نفر از ویراستاران و نویسندگان و ناشران بوده‌ام. این، یادگار استاد ارجمندم محمدمهدی باقری است که در اولین دورۀ ویرایش مؤسسۀ «ویراسـتاران» در مشهد، متواضعانه شماره‌تلفنش را روی تخته نوشت و گفت: «هرگاه هر سؤالی داشتید، با من تماس بگیرید.» فکر کردیم شوخی می‌کند؛ اما بعدها به‌تجربه ثابت شد سخنی از سر دوستی و راستی بوده است.

فرایند «پرسش ویرایشی» چگونه است؟

هرگاه هر پرسشی در زمینه‌های تخصص من داشتید، با من تماس بگیرید و بپرسید و پاسخ بگیرید. به‌صورت تلفنی در خدمت شما هستم. البته قبل از آن، این چند نکته را در نظر بگیرید:

۱. تماس شما باعث خوش‌حالی من است. مزاحم نیستید. هر وقت خواستید، زنگ بزنید.

۲. پس از سلام، مستقیم بروید سر اصل موضوع. در ابتدای تماس، عذرخواهی و مقدمه‌چینی لازم نیست.

۳. اگر تماس گرفتید و پاسخ ندادم، علتش فقط این است که نتوانسته‌ام. لطفاً زمانی دیگر دوباره تماس بگیرید.

۴. می‌توانید دربارۀ ویرایش یا ترفندها و مشکلاتتان در نرم‌افزار وُرد و دیگر مطالب مرتبط سؤال کنید.

۵. خواهش مهمم هم این است که لطفاً هرگز به‌صورت مکتوب، چه در قالب پیامک یا رایانامه یا در تلگرام، از من سؤال نکنید. فقط و فقط و فقط تماس بگیرید.

۶. این پاسخ‌گویی رایگان است.

‌  تلفن من: ۰۹۱۵۷۰۲۹۲۶۶   ‌

۶ دیدگاه

 • سلام آقای حیدری‌ثانی
  در شکسته‌نویسی، «یک‌کم» درسته یا «یک کم»؟ «یه‌عالمه» درسته یا «یه عالمه»؟
  من از ویراستاران نشر مهرستان (قبسات) هستم. در صفحهء ۹ و ۱۰ جزوهء شکسته‌نویسی تان که به آقای سیداحمد حسینی دادید, هم بافاصله آورده اید و هم نیم فاصله.
  صحیحش چیست؟

  • سلام خانم دقاغیان. «یک‌کم» درست و «یه عالمه». البته «یه‌کم» هم می‌نویسند. ماجرای یک‌کم این است که به واژهٔ مرکب تبدیل شده است. در باقی کلمات، یعنی وقتی واژهٔ مرکب نساخته، باید بین عدد و معدود فاصله باشد.

 • با سلام
  میخواستم بدونم پاسخ تمرین های درس نامه کارگاه ویرایش و درست نویسی در کتاب هست؟ و اگر در این کارگاه شرکت نکرده باشیم میتوانیم آنرا خریداری کنیم؟

  • سلام. نه، پاسخ‌ها در درس‌نامه نیست. این درس‌نامه طوری طراحی شده که فقط برای دانش‌پذیران کارگاه‌ها مناسب است و اگر کسی در کارگاه شرکت نکند، نمی‌تواند از این درس‌نامه استفاده کند. اگر در کارگاه‌های ما حضور نیافته‌اید، نمی‌توانید درس‌نامه را بخرید؛ چون برایتان فایده‌ای ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید:

4 + 3 =