از ثبت‌نام پشیمان شدم

دورهٔ ۱۴۷ ویرایش و درست‌نویسی
بهمن و اسفند۱۳۹۵
مهنوش خیاط

آشنایی من با این کارگاه از طریق آقای سیدمحمد حیدری انجام شد. با خود فکر کردم حتماً این کارگاه برای نگارش پایان‌نامه و ترجمهٔ متون سودمند خواهد بود؛ بنابراین بدون درنگ ثبت‌نام کردم. در جلسهٔ اول آقای سیدحمید حیدری‌ثانی پس از معارفه فرمودند که این کلاس برای ویرایش ترجمه مناسب نیست! در حقیقت از ثبت‌نام پشیمان شدم؛ ولی با یادآوری توضیحات آقای سیدمحمد حیدری تصمیم به ادامهٔ حضور در کلاس گرفتم. با برگزاری اولین جلسهٔ کلاس، کارگاه را بسیار مفید دیدم. ساعت شروع کلاس ۳ بعدازظهر بود و فکر می‌کردم شاید کلاس خسته‌کننده‌ای باشد؛ ولی به‌صراحت اعلام می‌کنم نه‌تنها کسل کننده نبود، بلکه با شیوهٔ تدریس بسیار عالی استاد و انجام تمرین در زمان کلاس، نرمش‌ها، دیدن تصاویر و بیان خاطرات خیلی جذاب بود.

پس از گذشت چند جلسه متوجه شدم دچار نوعی وسواس در نوشتن شده‌ام. زمان گوش‌دادن به صحبت‌ها، تماشای تلویزیون و خواندن کتاب بیشتر دقت می‌کردم و ایراد می‌گرفتم. در واقع از نوشتن نوعی هراس داشتم؛ ولی با راهنمایی استاد حیدری‌ثانی فهمیدم که چگونه این وسواس ذهنی را کنترل کنم.

پیشنهاد من به دوستان این است که حتماً در این نوع کارگاه‌ها شرکت کنند تا با دنیای واژگان و اصول نوشتار آشنا شوند.

در پایان از زحمات و تدریس خوب استاد سیدحمید حیدری‌ثانی و نیز از آقای سیدمحمد حیدری برای معرفی و زحماتی که در این کارگاه کشیدند، صمیمانه سپاسگزارم.

لینک کوتاه:

دیدگاه خود را بنویسید:

34 + = 39