نشست ۸۸ ویرایش

اطلاعیهٔ نشست

در نشست ۸۸ ویرایش در مشهد پذیرای شما هستیم:
گاه: چهارشنبه ۷تیر۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹

جای: مشهد، بین چهارراه دکترا و چهارراه گلستان، بازار کتاب گلستان، سالن همایش‌ها.

هرگونه پرسشتان دربارهٔ نشست را تلفنی بپرسید:
۰۹۱۵۷۰۲۹۲۶۶

برنامهٔ نشست

قسمت اول نشست را به متن‌خوانی اختصاص داده‌ایم؛ آن‌هم متن‌های مرتبط با ویرایش. متن این جلسه: دستورزبان فارسی، ج۲، نوشتهٔ حسن انوری و حسن احمدی گیوی، از ص۷۲ تا ص۸۵ ابتدای مبحث اسم خاص و اسم عام. قبل از جلسه، کتاب را مرور کنید و نکات مهمش را مشخص کنید. درباره‌شان گفت‌وگو خواهیم کرد.
قسمت دوم نشست به بررسی متن تمرینی اختصاص دارد.

متن تمرینی

متن تمرینی را با کلیک روی آیکون زیر بردارید. اگر می‌خواهید روی فایل ویرایش کنید، با فعال‌کردن ترک‌چنج، آن را ویرایش کنید و در موعد جلسه، لپ‌تاپ‌به‌دست تشریف بیاورید.

اگر می‌خواهید روی کاغذ ویرایش کنید، فایل را پرینت بگیرید. بعد با خودکارقرمز روی کاغذ ویرایش کنید و برگه را سر جلسه همراه خودتان بیاورید.

ورد فشرده

گزارش نشست

این گزارش را خانم سپیده غفاریان به قلم در آورده‌اند:

به نام یزدان پاک.

نشست ۸۸ ویرایش در تاریخ ۷تیر۱۳۹۶ برگزار شد. این جلسه اولین نشست بعد از ماه رمضان ۱۳۹۶ و دو روز بعد از عید سعید فطر بود.

در بخش اول نشست به متن‌خوانی کتاب دستورزبان ج۲، نوشتهٔ حسن انوری و حسن احمدی گیوی پرداختیم: مباحثی دربارهٔ افعال (معین، ناقص و کامل، وجه افعال، وصفی، لحظه ای و تداومی) و چندی از بخش سوم کتاب که به خصوصیات اسم می‌پرداخت.

این کتاب از بهترین نمونه‌های موجود در زمینهٔ دستورشناسی زبان فارسی محسوب می‌شود و ما بسیار از آن بهره می‌بریم. عمر مؤلفان کتاب مستدام باد.

در بخش دوم نشست به بررسی متن تمرینی پرداختیم.

در این نشست مهمان گران‌قدری از دانشگاه آزاد اسلامی در رشتهٔ فیزیولوژی داشتیم که از تجربیات و اطلاعات باارزششان به‌ویژه در زمینهٔ سایت‌های خلاصه‌گر و تفاوت معنای واژگان در حوزه‌های مختلف و… بهره بردیم.

نکته‌ای که باعث مسرّت خاطر ما و دوستان گردید، ترمیم کولر سالن اجتماعات و جریان هوای فرح‌بخش بهشتی در این سالن، بعد از گذشت یک ماه بود. 🙂
«خدای مهربان کولر سالن اجتماعات را شفا داد.»

در این نشست دوازده نفر حضور یافتند؛ اما انتظار می‌رفت دوستان و علاقه‌مندان بیشتری، با توجه به اتمام ماه مبارک و بازگشت به روال عادی زندگی، شرکت کنند. امید است، دوستان و علاقه‌مندان کمر همت بربندند و در این نشست حاضر شوند:

اوقات خوش آن بود که با دوست به سر شد
باقی همه بی‌حاصلی و بی‌خبری بود

لینک کوتاه:

دیدگاه خود را بنویسید:

+ 79 = 81